Fenix HM51R Ruby

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

64,90 €

Dostupnosť: Vypredané

výkon
500 lm
dosvit
85 m

Kód produktu: ruby
 

Popis produktu

Nabíjacia čelovka Fenix ​​HM51R Ruby
NOVINKA
výkon
500 lm
dosvit
85 m
Max výdrž 110 hod
Napájanie 1x CR123A, 1x RCR123A, USB dobíjanie
Počet režimov 7
Vodotesnosť IP68 (ponor 2 m)
Farba svetla Neutrálna biela (4000-5000 K), Červená
Svetelný zdroj Cree XP-G3
Hmotnosť 77 g
Značka Fenix
Kód tovaru HM51R
Fenix ​​HM51R Ruby je výkonná nabíjacia čelovka, ktorá ponúka svetelný tok až 500 lúmenov (ANSI) neutrálneho bieleho svetla (4500 K) s dosvitom až 85 metrov a navyše je vybavená aj červenými LED. Napája ju jeden nabíjací akumulátor typu RCR123A, ktorý sa dobíja priamo vo svietidle cez micro-USB konektor, alternatívne je možné k napájaniu použiť aj jednorazovú lítiovú batériu CR123A. V ovládacom tlačidle je navyše indikačné LED, vďaka ktorej budete vždy vedieť, kedy dobiť akumulátor. Koncovka svietidla je magnetická, takže ju možno ľahko uchytiť na čokoľvek železného. HM51R disponuje siedmimi rôznymi režimami osvetlenia, ktoré umožní voliť medzi vysokým výkonom a dlhou výdržou (až 110 hodín). Svietidlo je napájaná digitálne kontrolovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu i pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní).

Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IP68 až do hĺbky 2 metre pod vodou. Praktickosť čelovky zvyšuje možnosť vyňať svetlo z hlavového držiaka a používať ju aj ako malú vreckovú baterku. Čelovka Fenix ​​HM51R je ideálnym spoločníkom pre rôznorodé športové aktivity, výlety do prírody i do domácnosti a na prácu.

Čelovka Fenix ​​HM51R je limitovaná edícia, ktorá vychádza z čelovky Fenix ​​HM50R a ponúka množstvo vylepšení. Napríklad vďaka chytro riešenému ovládaniu možno čelovku zapnúť ako priamo do bieleho svetla, tak priamo do červeného svetla. 

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) určenej v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Parametre čelovky Fenix ​​HM51R Ruby
Je použitá prémiová výkonná LED Cree XP-G3 s neutrálnym odtieňom svetla (4500 K) a životnosťou 50000 hodín a dve červené LED Everlight.
Štyri režimy bieleho svetla: 500 lúmenov (1,3 hodiny) -> 150 lúmenov (2,8 hodiny) -> 30 lúmenov (13,3 hodiny) -> 3 lumeny (110 hodín)
Tri režimy červeného svetla: 4 lúmeny (30 hodín) -> červené blikanie 4 lumeny -> SOS
Merané s Li-ion akumulátorom Fenix ​​RCR123A s kapacitou 700 mAh (súčasť balenia).
Napájanie jeden Li-ion akumulátor RCR123 / 16340 alebo jedna jednorazová CR123A batéria.
Ochrana proti prehriatiu: prevádzku na najvyššej režim je obmedzený na 5 minút v kuse, potom svietidlo sama zníži výkon na 200 lúmenov.
Digitálna konštantná regulácia výkonu.
Nabíjanie micro-USB 5V / 1A.
Plynulý svetelný kužeľ s dosvitom až 85 metrov (1800 cd)
70 mm dĺžka x 33 mm šírka x 28 mm výška (vrátane držiaku čelovky).
77 gramov (vrátane popruhu a akumulátora), 60 gramov (bez akumulátora).
Indikácia kapacity akumulátora a upozornenie na nízke napätie.
Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (platí pre biele i červené svetlo).
Magnetická koncovka, čelovku možno upevniť na čokoľvek železného.
Ochrana proti opačnému vložení batérie (prepólovaniu).
Komfortný popruh s reflexnými prvkami.
Jednoduché ovládanie jedným spínačom.
Telo vyrobené z vysoko pevnej zliatiny leteckého hliníka.
Odolný ťažko poškrábatelný povrch - Type III hard anodized.
Nárazuvzdorná, prachuvzdorná a vodotesná podľa štandardu IP68
Kvalitný TIR optika s vysokou priepustnosťou svetla.
Súčasťou balenia je čelovka HM51R, akumulátor ARB-L16-700, náhradné o-krúžok, náhradné gumová krytka nabíjacieho konektora, nabíjací USB kábel.
K čelovke možné dokúpiť puzdro Fenix ​​APB-20.
použitie
Z výroby môže byť vnútri svietidla na akumulátore čierna izolačné krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

Vypnutá čelovka sa zapne do naposledy použitého režimu bieleho svetla podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy.
Vypnutá čelovka sa zapne do naposledy použitého režimu červeného svetla dvojitým rýchlym stlačením tlačidla.
Zapnutá čelovka sa vypne podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy.
Ak je čelovka zapnutá, tak možno krátkymi stlačeniami tlačidla cyklicky prepínať režimy výkonu v poradí 3 - 30 - 150 - 500 lúmenov (pri zapnutí do bieleho svetla) resp. červená - červené blikanie - červené SOS (pri zapnutí do červeného svetla). Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (platí pre biele i červené svetlo).

Indikácia stavu nabitia batérie: Po krátkom stlačení tlačidla (čelovka musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor v tlačidle. Ak indikačná dióda svieti zelene je batéria nabitá na viac ako 85%. Zelené blikanie znamená 50-85% kapacity. Ak svieti na červeno, je nabitá na 25-50%. Červené blikanie značí, že zostáva menej ako 25% kapacity akumulátora. Indikácie správne funguje len s nabíjacími RCR123A / 16340 akumulátory.

Nabíjanie: Odklopte gumovú krytku nabíjacieho konektora a zapojte priložený kábel do svietidla (konektor micro-USB), druhý koniec kábla zapojte do počítača, powerbanky alebo USB adaptéra do elektrickej siete či auta (nie sú súčasťou balenia). Počas nabíjania svieti bočné tlačidlo na červeno a po plnom nabití sa rozsvieti zeleno. Po nabití svetlá opäť utesnite nabíjací konektor pomocou gumovej krytky. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 1,5 hodiny. V núdzi je možné svetlo používať aj počas nabíjania, dostupný však bude len najnižšiu biely režim.

Upozornenie na vybitý akumulátor: Ak napätie akumulátora klesne pod nastavenú úroveň, tak čelovka automaticky prepne do nižších režimov výkonu. Ak je čelovka už prepnutá do najnižšieho režimu výkonu a batéria je kriticky vybitá, tak sa indikátor v tlačidle rozsvieti na červeno a každé 3 sekundy blikne. Čelovka však bude ďalej svietiť až do úplného vybitia batérie. Poznámka: upozornenie na vybitý akumulátor je kalibrovaný iba na napätie nabíjacích Li-ion akumulátorov.

Produktové recenzia
Ultramaratónec René Kujan vo svojej recenziu na sport.cz rozoberá kľúčové vlastnosti čelovky Fenix ​​HM51R.
Recenzia na serveri svetoutdooru.cz vyzvihuje univerzálnosť a odolnosť čelovky Fenix ​​HM51R.
"Hoci nie je vacsie Ako ukazovák ruky, predsa ľan v seba ukrýva nárazový výkon 500 lumenov, červený prisvietenie a elektroniku pre nabíjanie akumulátora. Na vahe ho odpočítame 77 gramov, na chvíle sa zastavíte pri ho celokovovom vyhotovení a ak príde na popruh, je oveľa vzdušnejší Ako Všetky, ktore ste mohli doposiaľ vidiet ", referuje vo svojej poetické a pritom technicky precízne recenziu Milan Gigel na serveri prakticky.sk.
"Vybrať skutočného šampióna medzi súčasnou ponukou čeloviek rozhodne nie je nič ľahké. Ponuka je pestrá a vlastnosti jednotlivých modelov sa veľmi líši. Konečne som ale narazil na jednu, ktorá je doslova geniálne dotiahnutá - je to svetlo Fenix ​​HM51R Ruby", kvituje Jiří Louthan všetky možnosti , ktoré čelovka ponúka v casenaryby.cz.
Populárna bežecký server rungo.cz oceňuje nielen skvelý pomer výkonu a váhy čelovky Fenix ​​HM51R.
V recenzii na serveri trailhunter.cz hodnotí čelovku Fenix HM51R z cyklistickej perspektívy.

Nástupca HM50R a jeho využitie horolezci. Čítajte na lezec.cz
Čelovky od značky Fenix ​​nás v teréne už neraz podržali. Či už to bol nabíjateľný model Fenix ​​HM50R Alebo Fenix ​​HL60R, nepodarilo sa nám na nich najst Parfemy chybičiek krásy. Značka Fenix ​​ale svoje produkty chce dotiahnuť k úplnej spokojnosti svojich ložísk zákazníkovho a Preto na svoje produktoch stále pracuje a inovuje ich. Tomuto Veľmi pozitívnemu prístupu vďačíme ai za Najnovší model, ktorým je čelovka Fenix ​​HM51R Ruby. Viac čítajte na tyger.sk
Miniatúrne veľkosť čelovky, tradičná kvalita spracovania výrobkov značky Fénix a výkon, ktorý bohato postačuje športovým aktivitám na bežeckých i cyklistických chodníkoch vyzdvihol recenzent servera treking.cz
Upozornenie
Nerozoberajte sami zapečatenú časť v hlave svietidla, poruší sa tým záruka.
V prípade použitia jednorazovej CR123A batérie sa ju nesnažte vo svietidle nabíjať.
Ak sa ochranné gumené krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránená proti vode.
Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššiu režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledovných dôvodov:
Batéria je takmer vybitá - nabite ju alebo vymeňte.
Kontakty vnútri svetlá sú znečistené - očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
Zadná časť svietidla je uvoľnená - dotiahnite ju.
Záruka
Záruka päť rokov na svietidlo, záruka dva roky na akumulátor.

    

 

 

Recenzie

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *
Value
Quality
Price

Tagy

Pre oddelenie štítkov použite čiarky. Viacslovné frázy ohraničte apostrofmi (').